Telefon

Granit Taşının Özellikleri Fiyatı

Günlük olarak sokakta yürürken bile gördüğümüz Granit taşlarının aslında çok güçlü ve sağlam yapısı vardır Granit Küp Taşı sert yapısı olan taneli bir görünümüyle sert yapısı vardır.
Granit taşları kullandığı alanlar ise sokaklarda caddelerde kaldırımlarda kullanılır ve birçok yapıtlarda çok sık kullanılır Granit taşlarının temel özelliği ise darbeye basınca kötü hava şartlarına oldukça dayanıklıdır. Granit taşları yer altında ortalama 400 C sıcaklıktadır ve soğuyup gün yüzüne çıkması çok uzun yıllar sürmektedir.

Granit Küp Taşı dış etkenlerden koruyup iç iklimi müdafaa etmesinden ve bakıma gerek duymaması rengini görüntüsünü yıllarsa aynı tuttuğu için mimari konuda çok tercih edilen bir taş modelidir.

Uygarlık çağından günümüze kadar gelen bu taş modeli eski zamanlarda çok zor üretimi yapılmaktaydı
Granit Nasıl oluşur
Yeryüzünün km aşağılarında kaynayan ve adı mağma olan kaya parçaları aşırı sıcak yüzünden basınca maruz kalır ve yeryüzündeki çatlaklar sayesinde dışarı sarkar yeryüzüne gelene kadar granit şeklini alır.

Yer altından yeryüzüne çıkarıldıktan sonra Zirve granit firmasına getirilir ve ilk kesim olan düğümleme işlemi başlar bu bloklar testere yardımıyla ortalama 5 cm kalınlığına getirilir ve testereye su sıkılarak ısınması engellenir ve çelik bıçaklar kullanılır ortalama saatte 8 m2 granit kesilir fabrikada getirilen bir bloğun kesimi ortalama 3 gün almaktadır ve bu kesim işlemi bittikten sonra cila bölümüne gönderilir taşın asıl güzelliği burada meydana çıkar ilk zımpara yapılır daha sonra cilalanır ve bu bölümde e taş çatlamasın diye su püskürtülür daha sonra istenen büyüklükte kesilmeye başlanır bu aşamalar da bittikten sonra Zirve granit dahil olduğu projelere göre alanında profesyonel olan ekiple desenli olarak döşemesini yapar Zirve granit yıllardır bu sektörde son derece titizlik içerisinde ve her dahil olduğu projeden alnının akı ile çıkmıştır ve taş döşemesi son derece profesyonel olarak yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir