Telefon

Granit Küp Taşlarının İnşaat Alanlarında Önemi

Granit küp taşları ülkemizin 81 ilinde olmakla birlikte diğer ülkelere de ülkemizden ihracat yapılmaktadır. Granit küp taşları Türkiye’de çok yaygın ve ihracatın yapılmasının sebebi ülkemizin yer altı kaynaklarında Granit küp taşı rezervi çok olması ile birlikte dayanıklılığı ile de bilinmektedir.

Granit küp taşının sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olarak çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin: Parklarda, kaldırımlarda, apartman bahçelerinde sokak aralarında cadde kirişlerinde yol ayrımlarında ve inşaat sektöründe çok sıklıkla kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılmasının sebebi Granit küp taşının dayanıklı ve sert yapıya sahip olarak kullanıma uzun yıllar elverişli olduğundan dolayı inşaat sektöründe önemini korumaktadır.

Granit küp taşları öncelikle inşaat sektöründe bahçe yapımında yerlere döşenecek en sağlam taş olduğundan dolayı yağmur, kar, fırtına gibi dış unsurlara dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanıma elverişlidir. Bahçelerinde doğal güzelliği bozmadan çeşitli renklerde her alanda kullanıma elverişlidir. Bu kadar dayanıklı ve doğal kaynak da çok bulunmasından dolayı fiyatları çok uygundur ve bir alana taş döşenmesi gerektiğinde akla ilk gelen taş modellerinden birisidir Zirve Granit firması yıllardan beri taş sektöründe hizmet vermektedir ve sektörün öncü firmaları arasındadır fabrikalarında son teknolojiyle donatılmış cihazlarıyla küp taşını imal ederek ülke pazarına sunmuştur

Granit Küp Taşının İnşaat alanında kullanımı

Granit küp taşları ülkemizde uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. İnşaatın yapım aşamasından itibaren inşaatın bir çok alanında granit küp taşları kullanılmaktadır. Bunlar: inşaat sonrası bahçe alanlarında yerlerin düz bir zemin sağlanması ve kullanıma elverişli olmasın için döşenmektedir. İnşaat sonrası evin dekorasyon ve şömine yapımlarında kullanılmaktadır. Bahçe döşemelerinde binaların rengine uyumluluk sağlayacak renkteki granit küp taşlarının döşemesi yapılarak hoş ve güzel görünümü sağlanmaktadır. Ayrıca bahçelerin duvarlarına döşenerek dayanıklı ve dekorasyon bakımında son derecek tercih edilmektedir. Granit küp taşların şömine yapımın da şıkça kullanılmasının sebebi şömineler sürekli sıcak ortamı barındırdığı için şöminede kullanılan taşların dayanıklı olması gerekir bu durumda ısıya ve dayanıklı olarak kullanıma en elverişli şömine taşı granit küp taşıdır.


Bir önceki yazımız olan Granit Taşının Özellikleri Fiyatı başlıklı makalemiz’de kaliteli hizmet hakkında bilgi verilmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir